What's new

Kako smanjiti lag i imati 60FPS

There are players on play.rebirthofbalkan.com

Upalite google i upisete optifine. Odete na njihovu stranicu i skinete optifine za svoju MC verziju. Kad ga skinete samo stisnete install i upalite MC. Zatim odete na options i smanjite detalje, chunk updates... I to je to imate 60FPS :D

Optifine stranica: https://optifine.net

Cekpi7

Kad narastem bit ću televizor
Odg: Kako smanjiti lag i imati 60FPS

Treba se igrat sa postavkama ako imas slabiji komp
Stavit na fast a ne fancy, iskljucit shadow oblake i lightning i slicno, ukljucit multicore, fast math i slicne stvari ugl. sve na low ako je slabiji komp pogotovo na integriranim grafama
S optifine ja na laptopu imam 40fpsa na fancy (dok instaliras optifine i ne promijeni postavke) a na kompu po 150-200fpsa sve max

Luka123 said:
ja sve to napravin i buden najsretniji kada mogu pokrenuti MC*. Hah xD
hahaha... cek, kada ga ides pokrenuti jeli ti pise minecraft i onda nestane ili?
Ma prije sam igrao na nekih 15FPS-a
sada nemogu više niti pokrenuti MC, neki error xd

Cekpi7

si probao izbrisat minecraft i .minecraft u %appdata% i ponovno instalirat? obicno to radi
ako ne onda javu izbrisat i ponovno instalirat

Cekpi7 said:
si probao izbrisat minecraft i .minecraft u %appdata% i ponovno instalirat? obicno to radi
ako ne onda javu izbrisat i ponovno instalirat
Dadada tried all of that, nece... nije mi se dalo dalje zaje**vat pa sam odustao

J_Ericsson

Sve je lijepo šta se lijepo svrši.

Odakle to da mc nije zahtjevna igra... Msm nije ali nije optimizirana a to sve zbog jave

Cekpi7

Nije zahtjevna, ako ja na sestrinom low end laptopu iz 2013. mogu bez optifinea na 30fpsa...
Al opet sve ovisi do konfiguracije, ponekad mi na kompu zna 30fps jedva, ponekad 200, java je takva